Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 31 grudnia 2017

Zdrowe i młode stawy!Hipokrates o obniżonej aktywności ruchowej: Zastosuj albo stracisz!

 Starożytny grecki lekarz Hipokrates już w V w. p.n.e. sformułował zasadę: Zastosuj albo stracisz!“. Podkreślał, że wszystkie organy w procesie wykonywania zwykłych dla nich czynności pozostają zdrowe i wolno się starzeją. 
W przeciwnym wypadku ich naturalne funkcjonowanie zostaje zaburzone i szwankuje. 
W pierwszej kolejności dotyczy to aparatu ruchu i stawów.

Stawy w odróżnieniu od pozostałych organów są odżywiane nie bezpośrednio przez naczynia krwionośne, a przez pośrednika - płyn stawowy. Krew dostarcza limfę do mazi stawowej, która z kolei odżywia stawy.
Tym sposobem, dostawa substancji odżywczych nawet do zdrowych stawów przechodzi przez drugie ręce. Do chorych zaś dostawa ta jest utrudniona, gdyż chorobom stawów towarzyszą stany zapalne i zaburzenia mikro krążenia.

Zaburzenia odżywiania i procesów wymiany w stawach mają miejsce również przy mało aktywnym trybie życia, wszak zawsze towarzyszy mu zastój krwi.


Czym objawiają się niedobory w stawach ?


Niedobory siarki 


Siarka dostaje się do organizmu człowieka w głównej mierze z pożywieniem, z wiekiem jednak jej stężenie zmniejsza się w związku z zaburzeniami procesów przemiany materii. Oto dlaczego wiele starszych osób cierpi na choroby narządu ruchu


Ciekawostka -niedobory siarki objawiają się również :

-słabe i rzadkie włosy,
-haluksy,
-cellulit Jak możemy zapobiegać i jaką profilaktykę zastosować?


Suplementacja :Glukozaminy i chondroityny 

Badania glukozaminy i chondroityny wykazały, że ich kombinacja działa zapobiegająco postępowi choroby strukturalnej przy osteoporozie stawów kolanowych oraz stawów biodrowych. Istotne jest również jakość suplementów a dokładnie transportera tych składników dzięki którym jest większe i lepsze przyswajanie  przez nasz organizm.


Bezpośrednio na stawy maci żele itp... 

działanie łagodzące oraz odżywiające bezpośrednio stawy: łokcie ,kolana, kręgosłup, śródstopie i dłonie.

Jaki produkt wybrać aby był skuteczny ??

Podobnie jak w przypadku suplementów najważniejsza jest wchłanialność produktu zastosowanego bezpośrednio na stawy!
Warto w warunkach domowych przeprowadzić prosty test produktu.

Co możemy zaoferowąc z produktów dostępnego w naszej ofercie fot,powyżej Gel ortofit z serii Ałtaj 

Nowy żel Orthophytdziała jak chondroprotektor. Chondroprotektory to substancje zdolne do regeneracji (odbudowy) tkanki chrzęstnej, odżywiające tę tkankę i spowalniające jej bolesne niszczenie.
W składzie żelu Orthophytrolę chondroprotektora pełni dimetylosulfotlenek
Nie bacząc na trudną nazwę, która odsyła do wzorów chemicznych, podstawą tej substancji jest naturalna siarka, która jest pozyskiwana z przetwórstwa drewna. Dimetylosulfotlenek  to nietoksyczna substancja hipoalergiczna, która wchodzi w skład wielu spożywczych suplementów diety.
Dimetylosulfotlenek jest źródłem biodostępnej siarki, która jest niezbędna organizmowi do syntezy tkanki łącznej, do której odnoszą się stawy, oraz do produkcji płynu stawowego. Nie bez powodu przy chorobach stawów i aparatu ruchu stosuje się kąpiele siarkowodorowe!
Fakt: siarka dostaje się do organizmu człowieka w głównej mierze z pożywieniem, z wiekiem jednak jej stężenie zmniejsza się w związku z zaburzeniami procesów przemiany materii. Oto dlaczego wiele starszych osób cierpi na choroby narządu ruchu.
Dimetylosulfotlenek działa na stawy kompleksowo. Hamuje przekazywanie impulsów bólowych przez włókna nerwowe. Oprócz tego, badania chorych na artretyzm przeprowadzone w okresie 20 lat przez doktora Stanley'a Jacob'a w klinice Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu [Health Sciences University] w Oregonie (USA) wykazały, że dimetylosulfotlenek nie ustępuje ibuprofenowi  - preparatowi niesteroidowemu, jednak w odróżnieniu od niego nie powoduje skutków ubocznych.
Dimetylosulfotlenek dobrze i szybko przenika przez skórę oraz prowadzi za rączkęinne składniki aktywne żelu, czyli jest ich przewodnikiem.

Królewskiskładnik żelu Orthophyt

Wyciąg z rozmarynu ze znakomitego Eliksiru Węgierskiej Królowej

Królowa Elżbieta w wieku 72 lat wyleczyła się z reumatyzmu
                              Wyciąg z rozmarynu to naturalny antybiotyk


Nowy żel Orthophytzostał uzupełniony o legendarny wyciąg z rozmarynu. Roślina ta wchodziła w skład znanego eliksiru, za pomocą którego węgierska królowa Elżbieta w wieku 72 lat wyleczyła się z reumatyzmu i artretyzmu. Oto zapiski, jakie zostawiła w XIV w. królowa Węgier: Ja, donna Izabella, mająca 72 lata, będąc całkowicie chorą i rozbitą przez reumatyzm i podagrę, przez cały rok stosowałam przepis, który dostałam od mojego alchemika... Po leczeniu poczułam się tak dobrze, jak za czasów mojej młodości, całkowicie wyzdrowiałam i nabrałam sił!.
W londyńskiej farmakopei z 1683 roku o Wodzie węgierskiej królowej" napisano: Woda ta, a dokładniej napar, o dziwo, nadaje się do stosowania przeciw wszystkim przeziębieniom i chorobom spowodowanych wilgocią, chorobom głowy, apopleksji, zawrotom głowy, letargowi, paraliżowi, chorobom nerwowym, reumatyzmowi, spazmom, alergiom, mdłościom, utracie pamięci, obniżeniu sprawności umysłowej, śpiączce, senności, głuchocie, szumowi w uszach, zaburzeniom widzenia, koagulacji krwi, bólom głowy spowodowanym ospałością, złemu nastrojowi. Likwiduje ból zęba, bóle i dolegliwości żołądka, leczy zapalenie płuc, utratę apetytu i zatrucia, choroby wątroby, śledziony, jelit, macicy. Przyjmuje i zachowuje naturalne ciepło, odnawia zdolności i funkcje ciała, nawet w podeszłym wieku (tak mówią). Niewiele jest środków, które dają tak wiele pozytywnych efektów.

Trudno sobie wyobrazić współczesne lekarstwo, które posiada chociażby połowę tych cech, ale po zbadaniu właściwości wyciągu z rozmarynu, przychodzi zgodzić się z przezornością średniowiecznych medyków.

Wyciąg z rozmarynu nie tylko polepsza mikro krążenie w okolicy chorego stawu, likwidując uczucie bólu, ale również oddziałuje na przyczynę procesu zapalnego. Wyciąg ten jest naturalnym antyseptykiem i antybiotykiem. Rozmaryn ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. A propos, przyczyną reumatyzmu często są infekcje spowodowane bakteriami gronkowca.

Fakt: właściwości antyseptyczne rozmarynu były cenione przez francuskich medyków - podczas epidemii dżumy stawiali oni kadzidełka z rozmarynem w szpitalach.

Żel Orthophyt z propolisem

Bakterie uodparniają się na wszystkie antybiotyki, a na propolis nie mogą!
Propolis jest o 5 razy silniejszy niż nowokaina. Propolis to źródło krzemu i manganu, niezbędnych dla regeneracji tkanki łącznej.

Nowy żel Orthophyt - 8 składników aktywnych

·        eter wanilinowy
·        dimetylosulfotlenek
·        wyciąg z rozmarynu
·        wyciąg z propolisu
·        oliwa z oliwek
·        olejek eukaliptusa
·        olejek mięty pieprzowej
·        wyciąg z igieł jodły                oferta Orthophyt


Kolejna ciekawostka na naszym rynku o której warto 
wspomnień Liquid-Patch -Płynny Plaster 


Nasze życie to ciągłe sprzeczności. Czasami intensywnie uprawiamy sport, próbujemy swoich sił w biegach, zapisujemy się na siłownię, a czasami całymi dniami siedzimy przed komputerem. Wszystko to odbija się na stawach, gdyż to właśnie one pomagają nam wykonywać te czy inne ruchy. Według danych statystycznych we współczesnym świecie przy szybkim tempie życia najczęściej pojawiającymi się problemami są problemy z aparatem ruchu. Jak paradoksalnie to nie zabrzmi, szkodliwy może być zarówno brak ruchu, jak i aktywność ruchowa.

Konsekwencje siedzącego trybu życia są znane od dawna - nadwaga, problemy z układem krążenia i oczywiście bóle stawów. Brak ruchu prowadzi do spowolnienia wymiany substancji w stawach. Weźmy dla przykładu rzepkę. Kiedy siedzisz, kolano przez większą część czasu znajduje się w pozycji zgiętej, a rzepka dociska staw. Ten ciągły nacisk i brak ruchu powodują, że ilość substancji dostarczanych do powierzchni stawowych jest niewystarczająca, gdyż substancje odżywcze mogą być dostarczane tylko wówczas, gdy staw znajduje się w ruchu. Konsekwencją tego jest duży dyskomfort.

Aktywność fizyczna jest bardzo korzystna, ale czasami trudno się w porę zatrzymać - chciałoby się „szybciej, wyżej, mocniej“, a organizm staje się przeciążony. Mięśnie i stawy pracują na granicy możliwości i oczywiście potrzebują wsparcia.

Krem do ciała „Plaster w płynie“ od TianDe będzie odpowiedni zarówno dla miłośników aktywnego sportu, jak i dla tych, którzy od siłowni wolą kanapę (lub zmuszeni są prowadzić mało aktywny tryb życia w związku ze swoją działalnością). Dzięki składnikom aktywnym krem ma działanie rozgrzewające. „Plaster w płynie“ będzie idealny przy znacznym obciążeniu fizycznym, gdy aparat ruchu czeka długotrwała i wytężona praca, np. trening na siłowni. Zastosowanie kremu przed treningiem pomoże zmniejszyć dyskomfort w okolicy stawów, który powstaje po ćwiczeniach.

Przy siedzącym trybie życia musimy przede wszystkim „rozprowadzić krew“ po organizmie. Znakomicie sprzyja temu działanie rozgrzewające, które zwiększa dopływ krwi do stawów. Pozwala to zrekompensować brak ruchu i pozbyć się uczucia dyskomfortu. 

Ja osobiście używam pół godziny przed treningiem na siłowni i żadnych dolegliwości nie odczuwam jedynie delikatne ciepło co jest bardzo przyjemne. Po wprowadzeniu tego produktu na rynek był on jedynie przez miesiąc dostępny ponieważ cała partia została rozsprzedana w mgnieniu oka  mimo iż nie było żadnej kampanii reklamowej na ten produkt . Na rynku w Polskim w magazynach produktu wystarczyło na 2 miesiące ponowne dostawy przewidziane na połowę stycznia dlatego też wspominam o tym produkcie bo warto posiadać przynajmniej jedną tubkę w domu.
Co bardzo ważne produkt jak sama nazwa wskazuje jest naturalnym plastrem na stawy kręgosłup ale nie blokuje i usztywnia zakresu ruchowego.


Co takiego jest w tym produkcie że jest takie przyjemne działanie ale nie palenie jak w innych maściach rozgrzewających ?


Wyciąg z papryki kajeńskiej ma silne działanie rozgrzewające, które poczujesz na skórze. Wykazuje właściwości regenerujące i poprawia krążenie. Ma silne działanie przeciwutleniające. To ostre warzywo zawiera alkaloid kapsaicynę, olej tłusty, olejki eteryczne, kapsantynę, saponiny steroidowe, fitoncydy, wosk, witaminy A, B1, B2, С, Р. Zawarta w papryce kajeńskiej kapsaicyna blokuje substancję P, która powoduje obrzęki stawu i bóle. W medycynie ludowej papryka kajeńska jest uznawana za silny naturalny środek pobudzający.

Wyciąg z propolisu jest od dawna stosowany dla zmniejszenia uczucia dyskomfortu w stawach. Ten unikalny produkt pszczelej działalności ma nieprawdopodobnie skomplikowany skład, którego naukowcom do tej pory nie udało się ustalić. Zawiera on 16 klas substancji organicznych. Ponadto propolis zawiera różne żywice, olejki, alkohole, białka, a także woski, pyłek kwiatowy, witaminy, cukier i inne składniki. Co ciekawe, nawet po poddaniu go działaniu wysokiej temperatury nie zmienia on swoich właściwości. Propolis ma zbawienne działanie na stawy. Przy jego regularnym stosowaniu ustępuje ból i uczucie dyskomfortu, powraca ruchomość stawów.

Wyciąg z czarciego pazura, inaczej hakorośli rozesłanej. Ta cenna roślina jest często stosowana w medycynie ludowej. Pomaga w stanach zapalnych stawów - ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe. Czarci pazur zwiększa ruchomość stawów, zmniejsza uczucie zastania i obrzęki.

Wyciąg z omanu zawiera polisacharydy inulinę i inuleninę, saponiny, kwasy organiczne (octowy, benzoesowy), niewielką ilość alkaloidów, witaminę E i olejek eteryczny. Magicznymi właściwościami omanu zachwycał się już sam Awicenna, nazywając go wspaniałym lekarstwem. Zalecał jego stosowanie przy bólach stawów, kręgosłupa, kości oraz przy zapaleniach nerwu kulszowego.

Olejek cynamonowy otrzymuje się z kory, liści i pędów cynamonowca. Ma ogólne działanie tonizujące na organizm. Olejek pozwala szybko się rozgrzać, zlikwidować uczucie zastania i drganie mięśni. Likwiduje skurcze mięśni i zmniejsza bóle stawowe. Szybko rozgrzewa mięśnie, przygotowując je do wysiłku fizycznego.

Olejek z goździków ma bardzo bogaty skład chemiczny, którego głównym składnikiem jest eugenol. To aromatyczna substancja, dzięki której olejek ma tak silny zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Od dawna jest używany w medycynie ludowej i aromaterapii. Zwiększa wydajność, pomaga uśmierzyć ból przy stłuczeniach i skręceniach, poprawia krążenie krwi i zwiększa odporność. Dzięki zdolności do „rozprowadzania” krwi w organizmie idealnie oddziałuje na stawy i mięśnie, przywraca lekkość i radość ruchów.

Olejek jodły zawiera 35 cennych substancji bioaktywnych. Stosowany zarówno w medycynie profesjonalnej, jak i ludowej w leczeniu wielu niedomagań. Zwiększa odporność, tonizuje, dobroczynnie oddziałuje na skórę, ma właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne. Ponadto, olejek z jodły przywraca prawidłowy poziom odżywienia tkanek chrzęstnych i zwiększa krążenie zarówno krwi, jak i limfy w tkankach stawów.

Kamfora ma działanie antyseptyczne, miejscowo pobudzające, znieczulające i przeciwzapalne. Kamfora działa również znieczulająco na zakończenia nerwowe w skórze i zmniejsza objawy bólu w okolicy stawów.

Mentol otrzymuje się metodą destylacji parowej z olejku mięty pieprzowej. Ma intensywny świeży zapach. Przy zastosowaniu miejscowym działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ponadto, ma właściwości antyseptyczne.

Oliwa z oliwek ma działanie zmiękczające i nawilżające skórę wszystkich typów. To uniwersalny kosmetyk, który na długo zachowa Twoją skórę piękną i młodą. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, oleokantal, fosfolipidy, tokoferol, antyoksydanty oraz witaminy K, A, C i wiele innych korzystnych składników.
  

        Specjalna promocja zdrowe stawy 

Zapraszamy tylko dla osób z bloga!

                Oferta zdrowe stawy