Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 9 stycznia 2018

Sekret młodości

Sekret młodości tkwi ....

Peeling (z ang. peel — „oczyszczać, ściągać skórkę”)

Pomysł na ten wpis przyszedł mi do głowy po wczorajszym telefonie jednej z moich wielu klientek,
która rozpływała się w superlatywach na temat naszych peelingów enzymatycznych. Co istotne owa pani jest kosmetologiem z Wrocławia i prowadzi swój salon piękności. 
Pomyślałam dlaczego jedne klientki kupują peelingi w ilościach hutowo-kartonowych a inne wcale ...
Odpowiedz przyszła sama: brak edukacji w tej materii. Niby każda Pani i Pan słyszeli co to jest peeling i do czego służy, ale dlaczego jest to takie ważne używać ten produkt to już niewiele osób ma świadomość. 
Tak jak na tym zdjęciu, celowo zamieszczonym, które wzbudza skrajne emocje tak jest z naszymi peelingami. Działają tylko wtedy, kiedy się je używa.

Co to jest ten peeling troszeczkę teorii jest nam niezbędne :)

Peeling (z ang. peel — „oczyszczać, ściągać skórkę”) to kosmetyczna procedura nastawiona na usunięcie zagęszczonych warstw rogowych naskórka. 
Od stanu skóry zależy nie tylko jej zewnętrzny wygląd, ale także jej świeżość, kolor i nawilżenie. Na powierzchni głównych komórek naskórka — keratynocytów — znajduje się kompleks cząsteczek naturalnego czynnika nawilżającego NMF. Pochłaniają one wodę z powietrza i zatrzymują ją, tworząc wodną „poduszkę”, z której w warunkach kryzysowych nasza skóra może „pić” . NMF jest najbardziej obecny w młodych komórkach, a w starych, zrogowaciałych łuskach po prostu niszczeje . W odpowiedzi na złuszczanie zrogowaciałych komórek, przyspieszane są procesy odnowy keratynocytów, i, w następstwie, zwiększa się koncentracja naturalnego czynnika nawilżającego. Peeling z linii SPA technology eksfoliuje (złuszcza) warstwę komórek rogowych, stymulując naskórek do regeneracyjnych przemian jakościowych .


Przekrój naszej skóry -za pomocą peelingów ściągamy górną warstwę !


Odpowiedz czy warto używać jest nam zbyteczna. Pytanie jaki i dlaczego akurat ten? 
Tak jak widać na zdjęciu efektem peelingów enzymatycznych od tiande jest efekt kulkowania skóry.  Usuwamy stary zrogowaciały naskórek. Co ciekawe w produktach tych nie ma żadnych substancji 
ścierających, więc mogą używać je osoby o bardzo delikatnej skórze.

Ciekawostka: jeżeli chcemy uzyskać szybki efekt ,,oczyszczenia i odmłodzenia skóry twarzy możemy wykonać zabieg 3 razy z rzędu. Nakładamy i zmywamy, nakładamy i zmywamy... Sami spróbujcie!
(uwaga nie stosować kiedy nasza twarz jest narażona na działanie promieni słońca)

Dlaczego stosujemy peelingi enzymatyczne na twarz a nie np.scrub?

Peeling czy scrub? Różnicę między scrubem a peelingiem można zauważyć biorąc pod uwagę charakter ich działania . Scrub jest mechanicznym oczyszczaniem skóry, usuwa obumarłe komórki za pomocą ziarnistych cząstek (łac . słowo „abrazio” oznaczało skrobanie, drapanie) . Ta procedura jest dość traumatyczna dla skóry . Peeling natomiast usuwa obumarłe komórki rozpuszczając je, nie podrażniając skóry . Rozpuszczenie zachodzi za sprawą kwasów .  
Mam nadzieję, iż dalsze argumentacje nie mają sensu przejdźmy do unikalnych peelingów,
 ich rodzajów i składów.


Mleczny peeling / Milk Peeling 
Głównym komponentem peelingów SPA technology jest kwas jabłkowy . Kwas jabłkowy (Malic acid) — jeden z najpopularniejszych kwasów owocowych AHA, zawarty w licznych owocach i warzywach, szczególnie w jabłkach i pomidorach: 
• rozpuszcza tłuszcze i zrogowaciałe warstwy naskórka, oczyszczając skórę z martwych komórek;
 • stymuluje procesy odnowy komórek skóry, zwiększając zawartość funkcjonalnie aktywnego naturalnego czynnika nawilżającego skóry
 • pobudza działalność fibroblastów, usprawniając syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, 
co prowadzi do znacznego zwiększenia poziomu nawilżenia skóry . Właściwości nawilżające mlecznego peelingu zostały wzmocnione o hydrolizowane białka mleka, które minimalizują reakcje spowodowane podrażnieniem skóry oraz przyspieszają procesy regeneracyjne . Hydrolizowane białko mleka (Hydrolyzed milk protein): 
• zwiększa zdolności życiowe komórek, zmiękczając i nawilżając nawet najbardziej suchą i wrażliwą skórę;
 • zawiera cytokiny — czynniki wzrostu komórek skóry, przyspieszające procesy regeneracji . Czynniki wzrostu instruują ciało co do ilości produkowanych komórek oraz miejsca, do którego należy je wysłać; w ten sposób stymulowane są podziały komórkowe, zachodzi naturalne odnowienie . zawierają laktoferynę — białko będące silnym antyoksydantem, zapobiegające utlenianiu się tłuszczów w błonie komórkowej . W ten sposób ochrania komórkę przed naruszeniem procesów życiowych — przez błonę komórkową otrzymuje ona substancje odżywcze i „utrzymuje więź” z innymi komórkami . Laktoferyna to immunostymulator, który zwiększa aktywność komórek odpornościowych skóry — mikrofagów

Peeling cytrynowy / Lemon Peeling -Peeling cytrynowy zawiera ekstrakt z owoców drzewa cytrynowego bergamo, będącego rezultatem skrzyżowania cytryny i gorzkiej pomarańczy . Ekstrakt z bergamotki (Citrus aurantium bergamia fruit extract):
 • ściąga pory, reguluje aktywność gruczołów łojowych;
 • sprzyja normalizacji równowagi wodnej w skórze, odświeża, tonizuje i rozjaśnia skórę;
 • zawiera bioflawonoidy, które posiadają właściwości antyoksydacyjne i regeneracyjne dla skóry;
 • uaktywnia przepływ krwi i limfy, zmniejsza obrzęk tkanek;
 • sprzyja wydalaniu toksyn . 
• zapewnia złuszczenie warstwy martwych komórek skóry;
 • ściąga pory, reguluje aktywność gruczołów łojowych; 
• zwiększa krążenie krwi i wykazuje efekt rozświetlający;
 • aktywizuje naturalne mechanizmy nawilżające skóry; 
• sprzyja usprawnieniu syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego; 
• wygładza drobne zmarszczki, zmniejszając widoczność głębokich . 

Oliwkowy peeling / Olive Peeling Peeling -wzbogacony o oliwę z oliwek, która jest jednym z najcenniejszych dla skóry składników. Oliwa z oliwek (Olea europaea fruit oil):
 • posiada taką samą zawartość procentową kwasu linolowego jak kwaśne mleko;
 • zawiera kwas oleinowy, wchodzący w skład białek naskórkowych, dlatego umacnia barierę ochronną naskórka, zmniejszając utratę wody przez naskórek; 
• zawiera witaminę E, nazywaną „witaminą młodości” dzięki swojej umiejętności ochrony skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników . Gdyby przeprowadzono konkurs na najbardziej pożyteczną dla skóry witaminę, to witamina E znalazłaby się w pierwszej trójce . 

Ogórkowy peeling / Cucumber Peeling Peeling przywróci skórze piękny i równy kolor, dzięki zawartości ekstraktu z ogórka . Ekstrakt z ogórka (Cucumis sativus fruit extract):
 • zawiera polisacharydy, zwiększające poziom wody w skórze; 
• zawiera polifenole, chroniące skórę przed wnikaniem wolnych rodników; 
• zawiera lizosom, enzym który rozjaśnia i oczyszcza skórę, uwalniając ją od czarnych kropek; 
• posiada właściwości zmiękczające i ściągające pory . Peeling zawiera kwas jabłkowy, zapewniający złuszczenie zrogowaciałych warstwy naskórka i aktywizujący procesy odnowy komórek .

Peeling winogronowy / Grape Peeling Peeling zawiera ekstrakt z winogron — produkt cieszący się popularnością jako silny antyoksydant, w połączeniu z tak zwanym ”francuskim paradoksem” . ekstrakt z czerwonych winogron (Vitis vinifera juice extract):
 • zawiera resweratrol — silny antyoksydant, którego odkrycie wyjaśniło „francuski paradoks”;
 • właściwościami antyoksydacyjnymi dziesięciokrotnie przewyższa witaminę E i C, nawet w sytuacji ich wspólnego zastosowania, przy którym można zauważyć efekt synergii, 
• chroni kolagen i elastynę przed szkodami wyrządzanymi przez wolne rodniki, tj . ochrania odcień i sprężystość skóry .
• zawiera taniny, które ściągają pory i normalizują produkcję łoju skórnego .
 W skład peelingu wchodzi kwas owocowy, zachowujący się jak środek złuszczający, oraz aminokwasy kolagenu, zwiększające elastyczność i zawartość wody w skórze .
             

      STylTylko dzisiaj specjalna oferta walentynkowa 
nawet do 30% rabatu 


                          http://tiandetrojmiasto.getleads.pl/walentynki/Brak komentarzy: