Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 3 kwietnia 2018

Zdrowe zęby i dziąsła w każdym wieku.Zdrowe zęby i dziąsła w każdym wieku jak to pięknie brzmi, ale czy jest to możliwe?

Zacznijmy od tego, że nasze zęby i dziąsła narażane są codziennie na różne czynniki mechaniczne, ale również chemiczne!
Żyjemy w czasach gdzie wygląd jest bardzo ważną sprawą i niekiedy stawiamy go na pierwszym miejscu a zęby i uśmiech to nasza wizytówka.
Co za tym idzie, korzystamy z rożnych metod wybielania oraz prostowania zębów jednak nie zawsze w sposób profesjonalny i zdrowy.
Używamy często past wybielających, które mają na celu wybielić zęby do śnieżnobiałych co wpływa bezpośrednio na dziąsła a te z czasem zaczynają się cofać odsłaniając szyjki i dodatkowo
nasze zęby zaczynają reagować na temperaturę staja się bardzo wrażliwe i delikatne.
Dodatkowo nasze dziąsła przez nadmierne działanie mechaniczne zaczynają krwawić i warto
pomyśleć o zmianie szczoteczki oraz zastosowaniu idealnej pasty dla naszych dziąseł.

Jedną z naszych propozycji, na którą warto zwrócić uwagę jest pasta z zieloną herbatą i żeń-szeniem.
Pasta do zębów Zielona herbata + żeń-szeń sanchipozwala utrzymać w dobrej kondycji nie tylko zęby, ale i dziąsła. Według danych statystycznych ponad 90% dorosłych mieszkańców Rosji ma problemy ze stanem dziąseł. Z reguły, po stwierdzeniu krwawienia podczas mycia zębów, człowiek stawia sobie okrutną diagnozę: parodontoza. Parodontoza jednak jest zjawiskiem rzadkim. O wiele częściej spotykany jest inny problem - stan zapalny (zapalenie dziąseł i zapalenie tkanek przyzębia), przy którym jama ustna wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji przeciwbakteryjnej, wszak główną przyczyną rozwoju stanów zapalnych są chorobotwórcze mikroorganizmy.

Pasta Zielona herbata + żeń-szeń sanchizawiera naturalne składniki wyciągu z zielonej herbaty i mentolu o silnym działaniu przeciwbakteryjnym, zwalczającym bakterie powodujące procesy zapalne w jamie ustnej. W odróżnieniu od chloroheksydyny i triklosanu nie naruszają one równowagi mikroflory bakteryjnej jamy ustnej, nie powodują chorób grzybiczych i uzależnień.
O dobry stan dziąseł dba wyciąg z żeń-szenia sanchi - jednej z najbardziej popularnych odmian żeń-szenia. Żeń-szeń sanchi w Chinach jest nazywany tin-bu-chuan, co oznacza nie można zamienić na złoto.
Wyciąg z żeń-szenia sanchi normalizuje krążenie i procesy wymiany w tkankach przyzębia, zwiększając przenikanie korzystnych substancji.

Stosowanie pasty do zębów Zielona herbata i żeń-szeń sanchiwraz ze szczoteczką do zębów Prodental zwiększa efekty!
I własnie chce parę słów napisać o paście Prodental -przeznaczona dla osób które używały aparaty do prostowania zębów ponieważ one są najbardziej narażone na paradontozę oraz osoby które niestety już są nią dotknięte.

Zęby to nie włosy - nowe nie wyrosną!
Pasta do zębów Prodental jest tym, co zapewni Twoim zębom doskonałe zdrowie!


Zęby są takim samym organem jak serce, nerki i wątroba. Od stanu zębów zależy zdrowie całego organizmu: infekcja jamy ustnej dość łatwo wychodzi poza jej granice. Konsekwencjami tego mogą być reakcje alergiczne, drożdżyca, przewlekła angina, reumatyczne uszkodzenie stawów i serca i in.

Przy całej ich wartości, zęby są jedyną częścią ludzkiego organizmu, która nie jest zdolna do samodzielnej regeneracji. Dla zdrowia zębów ogromne znaczenie ma higiena jamy ustnej.


Zgodnie z danymi statystycznymi, najbardziej popularnym środkiem higieny jamy ustnej jest pasta do zębów (zgodnie z ankietą płynu do płukania ust używa około 15% społeczeństwa, a na „ty“ z nicią dentystyczną jest jeszcze mniej - około 12%).

Najbardziej znane choroby dziąseł to zapalenie dziąseł, zapalenie tkanek przyzębia, parodontoza.

Zapalenie dziąseł jest nazywane jeszcze „chorobą brudnych zębów“, gdyż główną przyczyną rozwoju tej choroby jest zła higiena jamy ustnej. Jeżeli „sprzątanie“ w jamie ustnej ma miejsce rzadko i nie jest dokładne, wówczas zaczynają się w niej mnożyć bakterie. Na dziąsłach pojawia się niezauważalny osad z bakterii, stają się one obrzęknięte, rozpulchnione, krwawią. Ślady krwi pozostają na szczoteczce do zębów, twardych produktach spożywczych, a w ciężkich przypadkach można je zauważyć nawet na poduszce.

Zapalenie tkanek przyzębia nazywane jest chorobą, która „kryje się w kieszonkach“, gdyż przy tej chorobie przy szyjce zęba powstaje „kieszonka“ - przerwa między dziąsłem a zębem, w której gromadzą się bakterie. Wszystko to prowadzi do zapalenia dziąseł, rozchwiania i utraty zębów. Wyleczyć z zapalenia tkanek przyzębia może tylko lekarz, jednak zapewnić profilaktykę jak najbardziej może specjalistyczna pasta do zębów.

!Nie myl zapalenia tkanek przyzębia z parodontozą: w odróżnieniu od zapalenia tkanek przyzębia parodontoza jest spotykana u nie więcej niż 10% pacjentów. Jej przyczyną nie jest zapalenie spowodowane złą higieną, a procesy atroficzne, które prowadzą do degradacji tkanki kostnej, utrzymującej zęby. W odróżnieniu od zapalenia tkanek przyzębia, które nie powoduje uczucia bólu, przy parodontozie pojawia się świąd dziąseł. Dokładna przyczyna choroby nie jest znana, jednak uważa się, że parodontoza jest chorobą dziedziczną.

Pasta do zębów przywraca równowagę kwasowo-zasadową, która jest bardzo ważna dla zdrowia zębów. Normalnie ślina zdrowego człowieka ma odczyn neutralny, a jej pH waha się w granicach 7-7,5. Równowaga kwasowo-zasadowa w jamie ustnej zostaje zaburzona podczas spożywania posiłku. Po dostaniu się do jamy ustnej produkty spożywcze, szczególnie te bogate w węglowodany, pod wpływem bakterii ulegają fermentacji z produkcją kwasu mlekowego. Kwas mlekowy zakwasza środowisko. Spożycie 10 g cukru powoduje, że ilość kwasu mlekowego w ślinie wzrasta 10-16 razy, co też powoduje obniżenie pH w ciągu najbliższych 20 minut. Środowisko kwaśne to dobra pożywka dla bakterii i wirusów, których rozmnażanie się prowadzi do chorób zębów i próchnicy. Wchodzące w skład pasty do zębów Prodental składniki neutralizują kwas, przywracając tym samym równowagę kwasowo-zasadową w jamie ustnej i zapobiegają rozwojowi próchnicy.


Praktycznie wszystkim chorobom przyzębia towarzyszy krwawienie dziąseł. Wyciągi roślinne, wchodzące w skład pasty do zębów Prodental pomagają w walce z tym popularnym problemem
Chorobom przyzębia zawsze towarzyszy zaburzenie mikrostruktury i odżywania tkanek.

· sh-Polypeptide-1 zawarty w paście do zębów Prodental wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, poprawia mikrocyrkulację i odżywianie tkanek przyzębia.
·  Peptydy (od gr. „odżywczy“) to krótki łańcuch aminokwasów.

Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów. Najcenniejszą właściwością peptydów jest umiejętność wpływania na zdolności życiowe komórek. Za pomocą kompleksów peptydowych można sterować procesami, przebiegającymi w tkankach, w tym procesami regeneracyjnymi.

Peptydy powodują w uszkodzonej komórce ekspresję (włączenie) genów, które odpowiadają za syntezę białek, mających za zadanie przywrócić funkcje komórkowe.

Zawarty w paście do zębów Prodental sh-Polypeptide-1 stymuluje rozwój mikronaczyń krwionośnych, poprawia mikrocyrkulację i odżywienie tkanek przyzębia. To bardzo ważne, gdyż chorobom przyzębia towarzyszy zaburzenie mikrocyrkulacji.                          Zobacz  ofertę past do zębów!

             http://tiandetrojmiasto.getleads.pl/pasty/